Messi gotów opuścić Barcelonę? Chce 600 tys. funtów tygodniówki

Tabloid ?Daily Star? donosi, że Lionel Messi nie wyklucza opuszczenia Barcelony i przenosin do Premier League. Warunkiem ma być niebotycznych rozmiarów pensja - Argentyńczyk ponoć życzy sobie 600 tys. funtów tygodniowo.

Messi miał kiedyś powiedzieć, że nie wyobraża sobie gry dla innego klubu i chciałby zakończyć karierę w Barcelonie. Co miałoby spowodować, że zmienił zdanie? Zdaniem "Daily Star" chodzi o trwający proces, w którym Messi wraz ze swoim ojcem Jorge są oskarżeni o oszustwa podatkowe. W latach 2007-2009 mieli uniknąć płacenia w sumie trzech milionów funtów podatku dochodowego za pomocą podstawionych firm z Belize i Urugwaju. Obaj oskarżeniom zaprzeczyli, ale w 2013 wpłacili żądaną kwotę w formie korekty deklaracji podatkowej.

"Daily Star" twierdzi, że Messi gotów jest na przenosiny do Premier League. Angielskie kluby od lat interesują się gwiazdą Barcelony, a piłkarzowi ponoć najbliżej do Arsenalu. Jego ewentualne przenosiny na Wyspy Brytyjskie mogą zatrzymać... pieniądze. Dla najbogatszych klubów Premier League problemem nie byłaby kwota odstępnego (ponad 175 milionów funtów), ale to, ile Messi chciałby zarabiać. "Daily Star" pisze o kwocie 18 milionów funtów netto, czyli 600 tys. funtów tygodniowo. Obecnie Messi zarabia około 14 mln funtów rocznie.

Messi jest największą gwiazdą Barcelony. W katalońskim klubie jest od 2001 roku. Zagrał w 321 meczach, strzelił 289 bramek.

Zobacz wideo

Oto kandydaci do bramki roku. Który gol najpiękniejszy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.