Gerrard Pique: "Barcelona i Real nie wygrałyby Premier League"

Obrońca Barcelony i reprezentacji Hiszpanii na łamach "The Telegraph" udzielił obszernego wywiadu, w którym odniósł się między innymi do szans "gigantów" hiszpańskiego futbolu na wygranie ligi angielskiej już w pierwszym sezonie występów.

28- latek, który grał na wyspach w latach 2004-2008 w barwach Manchesteru United, stwierdził, że zarówno Real jak i Barcelona nie miałyby szans na zdobycie mistrzostwa Anglii już w swoim pierwszym sezonie tych rozgrywek. Obrońca Barcelony nie uzasadnił dokładnie swojej wypowiedzi. Dodał tylko, że mecze z drużynami typu Stoke City byłyby nie lada wyzwaniem dla "wielkiej dwójki" z Primera Division.

Katalończyk powiedział również, że to samo tyczy się najlepszych drużyny Premier League: "Gdyby Manchester United i Chelsea grały w Hiszpanii byłoby tak samo. Nie widzę szans na wygranie przez nich La Liga już w pierwszym sezonie swoich występów. Oczywiście każdy patrzy na to inaczej. Możemy dywagować o tym godzinami"- skwitował.

Pique obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii. W piątek kadra "La Furia Roja" zmierzy się w meczu towarzyskim z Anglią. Będzie to dobre przetarcie dla dwóch ekip, które mają już zapewniony występ na Euro 2016 we Francji.

Zobacz wideo
Więcej o: