Primera Division. Lionel Messi: Nie konkuruję z Ronaldo... Nie będę ryzykował odnowienia kontuzji, tylko żeby zagrać przeciwko Realowi

- Dobra postawa Ronaldo nie jest dla mnie żadnym dodatkowym bodźcem. Nie konkuruję z nim. Przypuszczam, że on również nie konkuruje ze mną. Jedyne, na czym się skupiam, to dobre wyniki mojej drużyny - powiedział Messi w rozmowie z ?Yahoo?.

Lionel Messi wciąż pauzuje z powodu kontuzji. Jednak uraz Argentyńczyka wcale nie sprawił, że zainteresowanie mediów gwiazdorem Barcelony zmalało. Messi spotkał się z dziennikarzem portalu Yahoo i opowiedział, co sądzi o ciągłych porównaniach z Ronaldo, a także o przebiegu rehabilitacji kolana. Messi i Ronaldo całkowicie zdominowali ostatnie lata.

Od 2008 roku nagroda dla najlepszego piłkarza świata wyłącznie trafia albo do Portugalczyka, albo do Argentyńczyka. Snajper Barcelony nie uważa jednak, że konkuruje z Ronaldo. Stara się skupić jedynie na wynikach jego zespołu, odcinając się zarazem od stworzonego przez media wyścigu dwóch superstrzelców.

- Dobra postawa Ronaldo nie jest dla mnie żadnym dodatkowym bodźcem. Nie konkuruję z nim. Przypuszczam, że on również nie konkuruje ze mną. Jedyne, na czym się skupiam, to dobre wyniki mojej drużyny. To dla nich ciężko pracuję - powiedział Messi.

Argentyńczyk nie może ostatnio pomóc Barcelonie, bo wciąż pauzuje z powodu kontuzji kolana, której nabawił się we wrześniu. Pierwsze diagnozy lekarskie sugerowały, że Messi wykuruje się do 21 listopada na mecz Barcelony z Real Madryt. Messi nie wie, kiedy wznowi treningi, ale w pełni ufa swoim lekarzom.

- Wrócę dopiero wtedy, kiedy się lepiej poczuję, a sztab medyczny pozwoli mi grać. Codziennie odczuwam poprawę, ale nie mam wyznaczonych jakichś konkretnych dat. Nawet jeżeli chciałbym już jutro wybiec na boisko, to lekarze mi nie pozwolą. Muszę im zaufać. Nie będę ryzykował zdrowia tylko i wyłącznie dlatego, żeby zagrać z Realem. Dlatego, bo kontuzja to najgorsza możliwa rzecz dla sportowca, ważne jest więc, aby w pełni wykorzystać okres rehabilitacji - powiedział Argentyńczyk.

Lionel Messi w bieżącym sezonie wystąpił w 6 spotkaniach ligi hiszpańskiej, w których zdobył 3 bramki. Ronaldo zagrał w 8 meczach i strzelił 6 goli.

Sam Lewandowski jest wart 70 mln euro. A cała drużyna Adama Nawałki? Sprawdź!

Więcej o: