Primera Division. Sevilla chce zatrzymać Krychowiaka. Ma dla niego nowy kontrakt

Arsenal przewodzi brytyjskim klubom zainteresowanym pozyskaniem Grzegorza Krychowiaka. Władze Sevilli wypuszczać go nie zamierzają i by przekonać Polaka, chcą z nim podpisać nową umowę.

Obecny kontrakt Krychowiaka ważny jest jeszcze przez trzy sezony. Polak ma wpisaną klauzulę odstępnego w wysokości 30 mln euro i coraz więcej klubów gotowych jest zapłacić taką kwotę. Arsenal, który Krychowiakiem interesuje się od miesięcy, z racji na korzystną relację kursu euro do funta chce w najbliższych dniach znów podjąć negocjacje i przekonać Polaka.

Krychowiak od tygodni mówi, że nigdzie się nie wybiera z Sevilli. Władze klubu, chcąc pokazać, że mają do niego zaufanie i doceniają jego grę w poprzednim sezonie, chcą go jeszcze bardziej zachęcić do pozostania, oferując mu nowy kontrakt.

Według dziennika "ABC" dyrektor Sevilli Ramón Rodriguez Verdejo "Monchi" chce spotkać się najszybciej jak to możliwe z Krychowiakiem i zaproponować mu nowy kontrakt. Polak mógłby oczekiwać znacznej podwyżki, a klub podniósłby kwotę odstępnego.

Krychowiak zawodnikiem Sevilli jest od roku. Do andaluzyjskiego klubu trafił z francuskiego Reims. Jest podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Emery'ego. Zagrał w 49 meczach, strzelił pięć goli.

25-letni Krychowiak wraca do formy po kontuzji, której odniósł w meczu o Superpuchar Europy. Polak stłukł żebra, w poniedziałek trenował indywidualnie i nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać w piątek w pierwszym meczu sezonu Primera Division z Malagą.

Zobacz wideo

Niesamowite gole Niemki, scorpion kick i długa akcja Atletico [STADIONY Z CZUBA]

Więcej o: