Transfery. Cezary Wilk w Realu Saragossie

Cezary Wilk będzie kontynuował swoją karierę w Hiszpanii. Po odejściu z Deportivo La Coruna podpisał dwuletni kontrakt z drugoligowym Realem Saragossą.

Oficjalna prezentacja nastąpi w środę o 10.30. - Skuteczność i zaangażowanie - takimi słowami określono byłego gracza m.in. Wisły Kraków w tekście na oficjalnej stronie internetowej klubu. Podkreślana jest jego waleczność oraz dobre warunki fizyczne, które "umie dobrze wykorzystać". Odnotowano również jego popularność wśród fanów Deportivo za jego zaangażowanie w grę. Zespołowi z La Corunii w swoim pierwszym sezonie pomógł w uzyskaniu awansu do Primera Division, na co liczy również Saragossa.

Była ona blisko awansu do najwyższej ligi już w tym sezonie. W sezonie zasadniczym zajęła dopiero szóste miejsce z ponad 20 punktami straty do lidera, ale weszła do baraży o awans. W pierwszym meczu półfinału przegrała u siebie z Gironą 0-3, by wygrać na wyjeździe 4-1. W pierwszym starciu finałowym Saragossa wygrała 3-1 z Las Palmas, by w drugim meczu przegrać 0-2 po bramce straconej na pięć minut przed końcem.

W minionym sezonie Wilk w Deportivo (zajęło 16. miejsce) zagrał tylko w 11 spotkaniach.

Sportowcy nago, czyli ESPN Body Issue

Partner - materiał Spodenki SALMING 365 COOLFEEL... Nike Performance HYPERVENOM... Joma TOLEDO Korki Turfy...

Więcej o: