Piłka nożna. Cristiano Ronaldo wspiera Nepal. Podarował 7 mln euro ofiarom trzęsienia ziemi

"Trochę egoistyczny i zarozumiały piłkarz Cristiano Ronaldo jest jednocześnie jednym z najbardziej hojnych celebrytów. Gwiazdor Realu Madryt nie tylko zachęca swych licznych fanów z Facebooka do pomocy ofiarom z Nepalu, ale sam głęboko sięga do kieszeni" - pisze francuski magazyn "Foot". Ronaldo na pomoc dla poszkodowanych w kwietniowym trzęsieniu ziemi przeznaczył aż 7 mln euro.

Jedni piszą o 5 mln funtów, inni o 7 mln euro - zależy od waluty, jaką posługuje się dany kraj. Informacja o wielkim geście jednego z najlepszych piłkarzy globu jest podawana na całym świecie. I dobrze, bo warto - jak francuski "Foot" - umieć oddzielić czasem kontrowersyjne zachowania z boiska od tego, co człowiek pokazuje poza nim. A Ronaldo wielkim sercem imponuje nie po raz pierwszy.

W trzęsieniu ziemi z 25 kwietnia zginęło ponad osiem tysięcy ludzi, a ponad 14 tysięcy osób zostało rannych. Portugalski piłkarz najbardziej przejął się losem dzieci i to im postanowił pomóc, wpłacając pieniądze na konto fundacji Save the Children.

Dzieciom Ronaldo pomaga od dawna. "W 2004 roku poleciał na pomoc ofiarom tsunami w Indonezji, po tym jak zobaczył nagranie z chłopcem stamtąd noszącym koszulkę z jego nazwiskiem" - przypomina "Daily Mail".

Z ośmioletnim wtedy Martunisem, kibicem Ronaldo i reprezentacji Portugalii, piłkarz najpierw się spotkał, później zabrał go na wycieczkę do Portugalii i opłacił mu szkołę.

W 2011 roku przeznaczył 1,5 mln euro na palestyńskie dzieci ze strefy gazy. Rok później wystawił na aukcję Złoty But (nagroda dla najlepszego strzelca lig europejskich), jaki dostał w 2011 roku oraz wiele innych sportowych pamiątek, by dochód przekazać na budowę szkół w Gazie.

W ubiegłym roku Ronaldo sfinansował operację mózgu 10-miesięcznego chłopca, co kosztowało 60 tys. euro. Niedawno - w marcu bieżącego roku - 100 tys. euro przekazał na wsparcie Czerwonego Krzyża.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.