Primera Division. Celta Vigo - Real Madryt 2:4, Javier Hernandez znów błyszczał

Javier Hernandez zdobył dwie bramki, a Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 4:2. Po 33 kolejkach Królewscy tracą wciąż dwa punkty do Barcelony.

Dla Realu było to ważne spotkanie. Królewscy przyjechali do Vigo osłabieni brakiem Karima Benzemy, Garetha Bale'a i Luki Modricia, a Celta potrafi być u siebie groźna. Przed rokiem pokonała Real 2:0.

Jakby na potwierdzenie mecz zaczął się od ataków gospodarzy, które szybko przyniosły efekt. W 10. minucie Duran Nolito wbiegł w pole karne z lewej strony i przy biernej postawie obrońców strzelił przy bliższym słupku.

Real odpowiedział sześć minut później. Po akcji Cristiano Ronaldo i Jamesa Rodrigueza piłka trafiła przed pole karne, gdzie czyhał na nią Toni Kroos i mocnym strzałem umieścił pod poprzeczką.

Nim upłynęło pół godziny spotkania, było już 2:2. Najpierw Javier Hernandez w biegu wymienił podania z Rodriguezem i świetnie uderzył z ostrego kąta, a następnie udaną kontrę Celty wykończył Santi Mina. Pierwszy jego strzał trafił w słupek, ale przy dobitce już się nie pomylił.

Końcówka pierwszej połowy należała do Realu. Najpierw w 41. minucie Ronaldo uderzył w słupek, a chwilę później zaliczył asystę, podając do Rodrigueza. Kolumbijczyk zbiegł do środka i uderzył lewą nogą. Piłka odbiła się jeszcze od Fontasa i wpadła przy słupku.

W drugiej połowie obie drużyny trochę bardziej uważały w obronie i bramki przestały padać. Jedyną zdobył w 69. minucie Hernandez. "Chicharito" dostał świetne prostopadłe podanie od Sergio Ramosa, podbił piłkę w biegu i uderzył technicznie. Meksykanin, który w środę zdobył bramkę na wagę awansu do półfinału Ligi Mistrzów, znów był najlepszym graczem meczu.

W końcówce tempo gry znacznie osłabło. Trener Realu wprowadzał na boisko kolejnych graczy defensywnych, a Celta też atakowała już z mniejszym zaangażowaniem.

Dzięki wygranej Real ma po 33 kolejkach 79 punktów, o dwa mniej niż prowadząca Barcelona. Celta w tabeli jest dziewiąta. W kolejnym meczu ligowym Real już w środę zagra u siebie z Almerią.

Dani Alves, Sami Khedira... takich piłkarzy twój klub może pozyskać za darmo!