Primera Division. Real Madryt wygrywa po dwóch golach Bale'a

Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Levante 2:0. Dwie bramki dla Królewskich zdobył Gareth Bale.

Do pokonania słabo grającego Levante Królewskim wystarczyła tylko dobra postawa w pierwszej połowie. Od początku szalał Cristiano, który jak już przyzwyczaił, miał wielką ochotę, aby strzelić gola. W 5. minucie po koronkowej akcji zespołu trafił w słupek. Niecały kwadrans później Portugalczyk popisał się cudownym strzałem nożycami. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak obrońca. Zrobił to na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Garetha Bale'a, który technicznym strzałem prawą nogą zdobył bramkę. Mimo prowadzenia Real dążył do strzelenia kolejnych goli. Wyglądał na drużynę chcącą zatrzeć niezbyt dobre wrażenie po ostatnich słabszych występach. Obrona Levante pękła po raz drugi dopiero w 40. minucie. Ponownie duży udział przy bramce miał Ronaldo. Portugalczyk uderzył w światło bramki, ale piłka po drodze otarła się o Bale'a i to jemu przypisano trafienie.

Druga połowa nie powaliła na kolana. Królewskim nie zależało już tak bardzo na dyktowaniu tempa. Warto jednak zanotować sytuację z 62. minuty. Galaktyczną akcję skonstruował Ronaldo. Portugalczyk dośrodkował do Benzemy, a Francuz z pierwszej piłki piętą trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Real zajmuje drugie miejsce w tabeli i do liderującej Barcelony traci jeden punkt.

RREAL47: Real Madryt - koszulka Adidas

w okazje.info

Więcej o: