Primera Division. Prezes Realu Madryt: Cokolwiek się wydarzy, Ancelotti zostanie

Florentino Perez w specjalnym oświadczeniu na konferencji prasowej zdementował plotki pojawiające się w hiszpańskiej prasie, która donosiła, że władze Realu Madryt rozważają możliwość zwolnienia Carlo Ancelottiego, gdy drużyna 22 marca przegra ligowe starcie z Barceloną.

Zwolnienie Włocha miało być spowodowane rozczarowującymi wynikami osiąganymi od początku roku. Według iberyjskich mediów Włocha na stanowisku trenera zastąpić miałby jego dotychczasowy asystent, Fernando Hierro. Jednak jak zapewnia prezes Realu Madryt, do takiego czegoś nie dojdzie. - Przyszedłem tutaj, aby wyjaśnić nieprawdziwe informacje tworzące presję wokół naszego trenera i piłkarzy. Wielkość naszego klubu bierze się z powodu wysokiego poziomu, jaki sobie zawsze stawiamy. To my w odpowiednim momencie jesteśmy najbardziej krytyczni wobec piłkarzy, klubu i trenera. Jednak nie będziemy akceptować nieprawdziwych informacji, które pojawiają się w słabszym dla nas okresie. To jest nie do zaakceptowania - mówił Florentino Perez.

- Ataki skierowane w stronę naszego trenera i naszych graczy są całkowicie niesprawiedliwe. Piłkarze i trener cieszą się pełnym zaufaniem klubu. Cokolwiek się stanie, Carlo Ancelotti nadal będzie trenerem Realu Madryt.

- Mamy najlepszego trenera i najlepszych zawodników na świecie. Zdobyli szacunek całego świata i wszystkich kibiców Realu Madryt, zdobywając trofea, na które klub czekał wiele lat. Zdobyli te tytuły, grając wspaniały futbol.

- Real Madryt nigdy nie zdobył czterech tytułów w roku kalendarzowym, dlatego ten trener i ci piłkarze stali się częścią jego historii. Zrobili to razem. Musimy trzymać się razem i ze spokojem podjąć wyzwania, które są jeszcze przed nami. Wciąż pozostajemy w walce o Ligę Mistrzów i mistrzostwo Hiszpanii. Nasza jedność musi być naszą siłą wobec konstruktywnej krytyki, i tej drugiej, która ma inne cele. Jako prezes Realu Madryt proszę wszystkich kibiców i socios o wsparcie dla drużyny. Oni nas potrzebują.

- Nie będę codziennie przychodził i dementował nieprawdziwe informacje, ale chcę, żeby wszyscy wiedzieli, że jesteśmy dumni z naszego trenera i naszych piłkarzy.

źródło: Okazje.info

Więcej o: