Primera Division. Przebudowa Santiago Bernabeu wstrzymana

Sąd Najwyższy w Madrycie wstrzymał wartą ponad 400 milionów euro przebudowę stadionu Realu Madryt, cofając porozumienie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego okolic stadionu.

Plany przebudowy stadionu Realu są znane od dawna. Klub chce dostosować obiekt do obecnych standardów m.in. poprzez zamontowanie rozsuwanego dachu i zwiększenie pojemności do około 90 tys. miejsc, ale także zwiększyć możliwości potencjalnego zarobku poprzez dobudowanie galerii handlowej i hotelu. Kosz przebudowy wyceniono na ponad 400 mln euro.

W środę wieczorem Real w komunikacie na swojej stronie internetowej poinformował, że madrycki Sąd Najwyższy cofnął porozumienie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego okolic stadionu. Oznacza to, że dopóki nowe porozumienie nie zostanie osiągnięte, przebudowa nie ma prawa ruszyć.

To nie pierwszy raz, gdy przebudowa stadionu Realu jest wstrzymywana. W sierpniu ubiegłego roku sąd nakazał wstrzymanie wszelkich działań przy projekcie, gdy Komisja Europejska wszczęła śledztwo w sprawie nieuprawnionej pomocy publicznej od władz miasta.

Więcej o: