Primera Division. Hiszpańskie media: "Uczta Atletico. Madrycki wrak"

Tematem numer jeden w hiszpańskiej prasie jest zwycięstwo Atletico nad Realem 4:0. Hiszpańskie media twierdzą, że porażka "Królewskich" na nowo rozpoczyna walkę o końcowy triumf w La Liga.

"Marca" tytułuje swoją okładkę "Walec Atlético" - zamieniając literę "a" na cyfrę "4", a ostatnią literę "o", na cyfrę "0" odnosząc się tym samym do wyniku sobotniego spotkania. Madrycka gazeta pisze o tym, że Atletico zagrało świetne spotkanie, i że wśród "Królewskich" zawiódł najbardziej tercet BBC - Benzema, Bale i Ronaldo.

Ronaldo wrócił do gry po odsiedzeniu dwóch meczów kary, ale w żaden sposób nie pomógł swojej drużynie. Był niewidoczny przez całe spotkanie, często próbował wymusić odgwizdanie faulu, a pokazem jego nieporadności była zgubiona przez niego piłka przy linii bocznej w końcówce meczu.

"AS" pisze na okładce "Uczta Atletico. Madrycki wrak". Dziennik zamieszcza też wypowiedzi obu trenerów. Diego Simeone powiedział: "Posiadamy niezwykłą grupę, która nigdy nie zadowala się tym, co ma". Carlo Ancelotti stwierdził, że nie miał gorszego momentu w Realu od meczu z Atletico: "był to najgorszy mecz Realu od momentu mojego przybycia".

W prasie z Katalonii okładki również zdominowała porażka Realu, która daje szansę Barcelonie na dogonienie "Królewskich" w tabeli. Jeśli Barca wygra swoje niedzielne spotkanie z Athletic Bilbao, to zbliży się na jeden punkt do Realu i według mediów "będzie zależna tylko od siebie".

"Mundo Deportivo" zatytułowało swoją okładkę "Lanie i Liga". "Atlético zlało Real, który otarł się o śmieszność" - pisze "Mundo". "Sport" dodaje: "Madryt, rozstrzelany i upokorzony". "Lider chwieje się po historycznej porażce".

Marca, AS, Mundo Deportivo, SportMarca, AS, Mundo Deportivo, Sport Marca, AS, Mundo Deportivo, Sport

Więcej o: