Primera Division. Real wygrał z Sevillą, ale poniósł straty kadrowe

?Królewscy? po zaciętym meczu pokonali Sevillę 2:1 i powiększyli przewagę nad drugą w tabeli Barceloną do czterech punktów. W drużynie gości całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Już w 12. minucie za sprawą gola Jamesa Rodrigueza Real wyszedł na prowadzenie. Kolumbijczyk otrzymał znakomite podanie od Marcelo i efektownym szczupakiem pokonał Beto. Wynik jeszcze przed przerwą podwyższył Jese, który precyzyjnie wykończył dogranie od Karima Benzemy.

Sevilla mimo straty dwóch bramek nie składała broni. Swojego dopięła jednak dopiero w 80. minucie. Ładną akcję przeprowadził Vittolo, a gola zdobył rezerwowy Iago Aspas. Na wyrównanie nie starczyło ostatecznie czasu i to piłkarze Realu po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Mimo zwycięstwa pojedynek z Sevillą przysporzył Carlo Ancelottiemu sporo zmartwień przed sobotnimi derbami Madrytu. Kontuzji już w 9. minucie nabawił się Sergio Ramos. Nieco ponad kwadrans później do Hiszpana dołączył staranowany przez Grzegorza Krychowiaka James Rodriguez. W dodatku żółtą kartkę oznaczającą zawieszenie w następnej kolejce obejrzał będący ostatnio w niezłej formie Marcelo.

Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut i choć nie błysnął, rozegrał poprawne zawody.

Wygrana pozwoliła Realowi odskoczyć na cztery punkty goniącej Barcelonie. Sevilla wciąż jest czwarta.