Primera Division. Elche wygrywa z Levante, Tytoń broni karnego!

Elche pokonało Levante 1:0 po przedziwnym meczu, a jednym z bohaterów zwycięskiej drużyny był Przemysław Tytoń, który jeszcze w pierwszej połowie obronił rzut karny.

Już w szóstej minucie kibice gospodarzy mieli powody do radości, po tym jak za bardzo ostry faul czerwoną kartkę zobaczył David Navarro, obrońca gospodarzy.

Już sześć minut później piłkarzom Elche udało się wykorzystać przewagę po tym, jak Jonathas skierował piłkę do siatki. W 21. minucie gospodarze mieli świetną okazję do podwyższenia wyniku, ale rzutu karnego na bramkę nie zamienił Fajr.

W drugiej połowie Elche miało inicjatywę, ale niewiele brakowało, a musieliby zadowolić się remisem. W 72. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Levante, ale Przemysław Tytoń w znakomitym stylu obronił "jedenastkę" i pozwolił zachować Elche trzy punkty.

Dzięki tej wygranej Tytoń i jego koledzy wydostali się ze strefy spadkowej i są obecnie na 16. miejscu w Primera Division.