Złota Piłka. Arda Turan oskarża FIFA o oszustwo: "Głosowałem na kogoś innego!"

Arda Turan mocno zdziwił się, gdy przeczytał, kogo wytypował w głosowaniu na najlepszego trenera 2014 roku. Według raportu FIFA piłkarz Atletico Madryt oddał głos na Jose Mourinho, on sam twierdzi, że wytypował Diego Simeone.

W poniedziałek na gali w Zurychu przyznano m.in. nagrody dla na najlepszego trenera i piłkarza 2014 roku. W pierwszej kategorii wygrał trener mistrzów świata Joachim Loew - w drugiej Cristiano Ronaldo. Tuż po werdykcie FIFA opublikowała dokument, z którego można się dowiedzieć, na kogo swoje głosy oddawali piłkarze, trenerzy i dziennikarze. Okazuje się, że dokument zawiera przynajmniej jedno przekłamanie.

Tak twierdzi Arda Turan, piłkarz Atletico Madryt, który głosował jako kapitan reprezentacji Turcji. Według raportu FIFA Turan za najlepszego trenera na świecie uznał Jose Mourinho, na drugim miejscu u niego miał być Joachim Loew, a na trzecim klubowy trener Diego Simeone.

Kiedy Turan zobaczył dokument, mocno się oburzył. Napisał na Twitterze, że najlepszym trenerem według niego był Simeone i to na niego głosował. "Piszę o tym, żeby media i wszyscy na świecie to wiedzieli. Głosowałem na Simeone, on był według mnie najlepszy" - napisał.

Pomyłki nie było za to w głosach na najlepszego piłkarza. Turan postawił na Cristiano Ronaldo, Arjena Robbena i Karima Benzemę. Czyli w jego trójce było dwóch piłkarzy lokalnego rywala.

Piłkarze, trenerzy, WAG's, czyli gala przyznania Złotej Piłki [NAJLEPSZE ZDJĘCIA]

Więcej o: