Piłka nożna. Osasuna Urbana wygrywa trzeci mecz z rzędu

Osasuna, której trenerem jest Jan Urban, wygrała trzeci mecz z rzędu i uciekła z okolic strefy spadkowej. Polski trener natomiast zapewnił sobie możliwość pracy w znacznie większym spokoju.

Jeszcze miesiąc temu Osasuna Jana Urbana była w strefie spadkowej, a przyszłość Polaka na ławce trenerskiej tego zespołu stała pod sporym znakiem zapytania.

Ale nic dziwnego: jego zadaniem było wyciągnięcie drużyny ze strefy spadkowej, a po dobrym początku z meczu na mecz było co raz gorzej - udało się wygrać tylko jeden z siedmiu meczów.

Jednak teraz Osasuna zalicza najlepszą serię w tym sezonie. Wygrała trzy spotkania z rzędu i awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli. Ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową i zaledwie cztery oczka straty do miejsc premiowanych barażami o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej - Primera Division.

W sobotę, w pierwszym meczu po Nowym Roku podopiecznym Jana Urbana udało się wygrać 2:1 dzięki dwóm trafieniom de las Cuevasa. W kolejnym meczu drużynę Polaka czeka wyjazd na mecz z Recreativo Huelva (17. miejsce w Segunda Division).

Więcej o: