Primera Division. Noworoczne zwycięstwa Sevilli i Atletico

W pierwszej kolejce Primera Division w 2015 roku Sevilla zgarnęła trzy punkty po tym, jak pokonała na własnym stadionie 1:0 Celtę Vigo. Mimo zwycięstwa gospodarzy... żegnały gwizdy. Pierwsze zwycięstwo w nowym roku odniosło także Atletico, które wygrało z Levante 3:1.

Podopieczni Diego Simeone w dobrym stylu rozpoczęli 2015 rok. Strzelanie w meczu z Levante zaczęło się już w 18. minucie, gdy znakomite dośrodkowanie Siqueiry wykorzystał Antonie Griezmann. Na początku drugiej połowy Francuz zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i wydawało się, że gospodarzom, którzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania nic już nie grozi.

W 62. minucie Nabil El Zhar przedłużył jednak dośrodkowanie jednego z kolegów i tym samym zmylił bramkarza, strzelając gola kontaktowego.

Levante nie poszło jednak za ciosem i wciąż grało dużo gorzej od faworyzowanego Atletico. Efektem tego był trzeci gol dla gospodarzy (i trzeci głową) strzelony przez Godina, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Tiago. Do końca meczu niewiele się już wydarzyło i podopieczni Diego Simeone mogą się już pochwalić nie tylko trzecim miejscem, ale też taką samą liczbą punktów, co FC Barcelona.

W innym meczu Sevilla pokonała Celte Vigo po tym, jak Nicolas Pareja pokonał bramkarza z rzutu wolnego strzelając jedyną bramkę w meczu. Był to jednak jeden z niewielu pozytywnych aspektów w grze Sevilli tego popołudnia. Mimo czerwonej kartki, jaką w 21. minucie zobaczył piłkarz Celty, Planas to właśnie goście byli stroną przeważającą w tym spotkaniu.

Kolejne ataki nie przynosiły jednak efektu i mecz ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem Sevilli. Fani gospodarzy mimo to dali wyraz swojemu niezadowoleniu, żegnając piłkarzy gwizdami.

Sevilla dzięki wygranej wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli. W niedzielę grają prowadzące w Primera Division Real i Barcelona. Obie ekipy zagrają na wyjeździe. Real z Valencią, a Barcelona z Realem Sociedad.