Primera Division. Real wyrównał rekord Barcelony, 200. gol w lidze Ronaldo

Real Madryt wygrał na Santiago Bernabeu z Celtą Vigo 3:0, odnosząc w ten sposób 18. zwycięstwo z rzędu. Drużyna Carla Ancelottiego wyrównała rekordowy wyczyn Barcelony Franka Rijkarda. W sobotę bohaterem był Cristiano Ronaldo, który w lidze hiszpańskiej wbił 23. hat tricka.

Nikt w Hiszpanii częściej trzech goli w meczu nie strzelał. 29-letni Portugalczyk po 23. hat tricku został rekordzistą. Przy okazji cieszył się z 200. ligowego gola w 178. występie.

Ronaldo pierwszą bramkę zdobył w 36. minucie z rzutu karnego, choć faul na Portugalczyku w polu karnym był wątpliwy. Drugiego gola strzelił w 66. minucie po efektownym woleju, trzeciego po składnej akcji całej drużyny. W 82. minucie Gareth Bale podał do wbiegającego z lewej strony Marcelo, brazylijski obrońca zagrał wzdłuż bramki, a Ronaldo dostawił tylko stopę.

W ten sposób Real wygrał 18. mecz z rzędu (biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki). Drużyna Ancelottiego wyrównała rekordowy wyczyn Barcelony Franka Rijkarda.

Real jest liderem Primera Divison. O cztery punkty wyprzedza Atletico Madryt, o pięć Barcelonę, która w niedzielę o 17 zagra na Camp Nou z Espanyolem.