Zinedine Zidane zawieszony na trzy miesiące

Zinedine Zidane został zawieszony na trzy miesiące. To kara za prowadzenie Realu Madryt Castilla bez odpowiednich kwalifikacji trenerskich.

Skarga na Zidane'a została złożona w sierpniu. Francuz posiada licencję UEFA A, podczas gdy do prowadzenia drugiego zespołu "Królewskich" potrzebuje licencji UEFA Pro. Maksymalna kara w takim przypadku wynosi sześć miesięcy.

Zawieszony został również jego asystent, Santiago Sanchez. Oficjalnie to Sanchez był pierwszym trenerem, a Zidane jego asystentem - wszystko po to, by uniknąć właśnie takiej sytuacji. Ta fikcja została jednak ukrócona.

Według dziennika "AS" były piłkarz jest w trakcie wyrabiania sobie we Francji wyższych uprawnień trenerskich, a niezbędną do pracy z rezerwami Realu licencję trzeciego stopnia powinien otrzymać na wiosnę przyszłego roku.

Pomimo to Zidane nie poczuwa się do winy. - Od trzech lat zdaję egzaminy we Francji. Mógłbym je zdać w Hiszpanii w ciągu trzech miesięcy, ale jestem Francuzem i interesuje mnie dalsze kształcenie we Francji, gdzie przecież wychowałem się jako piłkarz - powiedział "Zizou" w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro".

Prowadzona przez Zidane'a Castilla po słabym starcie w ostatnim czasie zaczęła notować lepsze wyniki. Po 10. kolejkach Segundy B (trzeci poziom rozgrywkowy) zajmuje 14. miejsce z 13 punktami, ale 10 z nich zdobyła w ostatnich czterech spotkaniach.

Zidane, trzykrotny laureat Złotej Piłki FIFA, był zawodnikiem Realu w latach 2001-06, wygrywając z klubem mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów. Wcześniej grał m.in. w Girondins Bordeaux i Juventusie Turyn. Z reprezentacją Francji zdobył mistrzostwo świata w 1998 roku i dwa lata później złoty medal mistrzostw Europy. W kadrze rozegrał 108 spotkań i strzelił 31 goli.

Mourinho narzeka, że inni wydają więcej. A kto tak naprawdę wydaje najwięcej?

Więcej o: