Primera Division. Real rozbił Elche, popis Ronaldo

Real Madryt pokonał Elche 5:1 w piątej kolejce Primera Division. Bohaterem meczu był Cristiano Ronaldo, który strzelił cztery bramki.

Zaczęło się sensacyjnie, bo od prowadzenia gości. Edu Albacar wykorzystał w 15. minucie rzut karny podyktowany za faul Ronaldo na Pedro Mosquerze. Być może ta decyzja sędziego tak zirytowała Portugalczyka, że zagrał świetny mecz i zdobył cztery bramki. W tym sezonie Primera Division ma ich już na koncie dziewięć.

Wyrównał jednak nie Ronaldo, ale Gareth Bale, który w 21. minucie dostał dobre podanie od Jamesa Rodrigueza i mimo asysty obrońcy pokonał strzałem głową Manu Herrerę. Ulubieniec kibiców Elche zastąpił w bramce słabo się ostatnio spisującego Przemysława Tytonia i po meczu na Santiago Bernabeu może być z siebie zadowolony. Co prawda przy strzale Bale'a miał piłkę na ręce, ale przy pozostałych bramkach nie miał nic do powiedzenia, a w kilku innych sytuacjach ratował swój zespół kapitalnymi interwencjami.

Od stanu 1:1 wszystkie bramki zdobywał już Ronaldo. Dwie z rzutów karnych (przy czym jeden z nich został podyktowany po teatralnym padzie Marcelo), a dwie po znakomitych dograniach od Marcelo i Bale'a.

Po pięciu kolejkach Real ma dziewięć punktów i jest czwarty, za Barceloną, Valencią i Sevillą. Elche zajmuje 14. miejsce.