Primera Division. Real Sociedad pokonał Real Madryt 4:2

Po 11 minutach było 2:0 dla ?Królewskich? i wydawało się, że jest już po meczu. Potem padły jednak jeszcze cztery gole - wszystkie strzelili zawodnicy Realu Sociedad

To był znakomity mecz, który niewiarygodnie się ułożył. Goście wyszli na prowadzenie już w piątej minucie - Sergio Ramos zdobył bramkę głową w swoim stylu po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sześć minut później Modrić ładnie znalazł Bale'a, Walijczyk prostym zwodem ośmieszył Martineza i uderzył z 15 metrów. Trafił przy słupku. Pierwsze pół godziny to był prawdziwy koncert triumfatorów Ligi Mistrzów.

A potem stało się coś dziwnego. W 35. min przedłużenie głową na dalszy słupek po rzucie rożnym, a tam zza zaskoczonego Sergia Ramosa wybiegł Inigo Martinez, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. To nie był ostatni taki gol w tym meczu, nie po raz ostatni ktoś wbiegł też zza zaskoczonego Ramosa. Do wyrównania doszło jeszcze przed przerwą - dobre zagranie na lewą stronę zostało natychmiast wrzucone z powrotem w pole karne madrytczyków, w które przebojowo wbiegał Zaratuza. Świetnym uderzeniem pokonał Casillasa.

Druga połowa nie przyniosła żadnych wątpliwości co do tego, kto zasłużył na zwycięstwo. Pozbawieni Cristiana Ronalda goście byli dużo gorsi od swoich rywali, którzy wyszli na prowadzenie w 65. min - kapitalna klepka na prawej stronie, Prieto w końcu zagrał wzdłuż linii bramkowej, a tam Zurutuza wyprzedził Ramosa i wepchnął piłkę do siatki. Nawet Zurutuza był zaskoczony, gdy to się stało.

Ostatni gol padł dziesięć minut później: dośrodkowanie w pole karne, Vela dziwnie modeluje sylwetkę i przyjmuje piłkę, a następnie potężnie uderza pod poprzeczką. Nie było szans, żeby zatrzymać tę piłkę. Tyle że żaden z graczy Realu nawet o tym nie myślał - wszyscy pokazywali od dawna, że Vela przyjmował piłkę ręką. Sędzia nie chciał im wierzyć. Powtórki wiele nie wyjaśniały i choć kontrowersje na pewno pozostaną, to zawodnik gospodarzy chyba jednak nie pomagał sobie ręką.