Primera Division. Ronaldo: "Gdybym powiedział wszystko, co sądzę o wyborze Messiego na najlepszego zawodnika mundialu, poszedłbym do więzienia"

W piątek kataloński "Sport" poinformował, że w rozmowie z telewizją TVI Cristiano Ronaldo oświadczył: "Gdybym powiedział wszystko, co sądzę o wyborze Messiego na najlepszego zawodnika mundialu, poszedłbym do więzienia. Każdy widział mecze mistrzostw. Ludzie ze świata piłki nożnej są inteligentni". W czwartek Portugalczyk został wybrany na najlepszego piłkarza Europy poprzedniego sezonu.

Po czwartkowej gali UEFA, w trakcie której Cristiano Ronaldo otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza Europy w poprzednim sezonie, Portugalczyk udzielił wywiadu telewizji TVI. Według katalońskiego "Sportu", znanego z sympatii do FC Barcelona, Ronaldo miał ostro zaatakować Leo Messiego. - Gdybym powiedział wszystko, co sądzę o wyborze Messiego na najlepszego zawodnika mundialu, poszedłbym do więzienia. Każdy widział mecze mistrzostw. Ludzie ze świata piłki nożnej są inteligentni i potrafią odpowiednio analizować pewne rzeczy - oświadczył wychowanek Sportingu Lizbona.

As Realu Madryt dodał, że kiedy spotyka Leo Messiego na oficjalnych galach, ich relacje są "normalne". 29-latek stwierdził również, że media niewłaściwie kreują jego publiczny wizerunek, przez co jest mniej lubiany przez kibiców.

- Każdy wykonuje swoją pracę tak, jak uważa za stosowne. Każdy z nas chce być najlepszy. W moim zawodzie to ja jestem najlepszy i robię wszystko, aby ten stan się nie zmieniał. Nawet jeśli tak nie będzie, to w moim mniemaniu zawsze będę najlepszy - powiedział Portugalczyk.

- Niektórzy uważają, że Messi jest lepszy. Ale moje życie nie zależy od tego, co ludzie myślą - podsumował były piłkarz Manchesteru United.

Kim są wybitni sportowcy i trenerzy? Ile poświęcili, by zajść na szczyt? Przeczytaj >>

Więcej o: