Primera Division. FC Barcelona zaprezentowała Vermaelena

- Jestem bardzo szczęśliwy. Wielu piłkarzy marzy o grze w FC Barcelonie, a ja właśnie podpisałem kontrakt. Będę grać z najlepszymi na świecie - powiedział na powitalnej konferencji prasowej nowy obrońca FC Barcelony Thomas Vermaelen. Reprezentant Belgii trafił do stolicy Katalonii z Arsenalu Londyn. Koszt transferu to 10 mln euro plus zmienne.

Piłkarz reprezentacji Belgii Thomas Vermaelen podpisał z wicemistrzami Hiszpanii pięcioletni kontrakt. 28-latek, którego umowa z Arsenalem Londyn wygasała w czerwcu 2015 roku, kosztował Barcę 10 mln euro, choć kontrakt obwarowany jest kilkoma zmiennymi. Może się okazać, że koszt sprowadzenia byłego już kapitana "Kanonierów" wyniesie ostatecznie ok. 19 mln euro.

- To jeden z najlepszych klubów świata. Z tego powodu podjęcie decyzji o przybyciu w to miejsce było łatwe. Wszyscy chcą tu grać piękną i skuteczną piłkę. Dlatego wybrałem tę drużynę - powiedział na powitalnej konferencji prasowej Belg. W niedzielę w obecności przedstawicieli mediów "Verma" podpisał kontrakt, a także wziął udział w tradycyjnej sesji zdjęciowej na murawie Camp Nou.

- Wierzę w siebie i uważam, że mogę dużo wnieść do gry Barcy. To będzie dla mnie wyzwanie, ale zamierzam dać z siebie wszystko. Przybyłem to tego klubu, aby zacząć wszystko od początku i bardzo chcę jak najszybciej zacząć grać - dodał Belg. Vermaelen jest obecnie kontuzjowany i do treningów wróci za kilka tygodni.

Występujący w środku defensywy 28-latek grał w Arsenalu od 2009 roku. Wcześniej był zawodnikiem Ajaxu Amsterdam. W reprezentacji swojego kraju rozegrał 47 meczów, w których zdobył jedną bramkę.

Więcej o: