Transfery. Barcelona pozyska Vermaelena

Thomas Vermaelen jest o krok od przejścia z Arsenalu do Barcelony za 15 mln funtów (19 mln euro) i podpisze prawdopodobnie pięcioletni kontrakt. Jego kontrakt wygasał po zakończeniu kolejnego sezonu.

Dla Barcelony to już drugi zakup środkowego obrońcy w tym sezonie. Wcześniej "Dumę Katalonii" wzmocnił Francuz Jeremy Mathieu.

W związku z tym transferem Arsenal prawdopodobnie pokusi się o pozyskanie nowego obrońcy. Jest to, jak powiedział Arsene Wenger "konieczność", gdyż londyńczycy pozostają na środku obrony jedynie z Perem Mertesackerem, Laurentem Koscielnym oraz nowym zakupem, młodym Calumem Chambersem, który i tak nie jest nominalnym środkowym defensorem.

Zainteresowany pozyskaniem Vermaelena był również Manchester United. "Czerwone Diabły" poszukują zawodnika na tę pozycję, gdyż w zbliżającym się sezonie Louis van Gaal chce grać z trójką środkowych obrońców - a do dyspozycji ma jedynie Jonny'ego Evansa, Phila Jonesa oraz Chrisa Smallinga. Wcześniej starali się ściągnąć Matsa Hummelsa, ale Borussia Dortmund nie oddała swojego piłkarza.

Najbardziej lojalni piłkarze w historii

Więcej o: