Primera Division. Przebudowa Santiago Bernabeu pod znakiem zapytania

Plan modernizacji Santiago Bernabeu, obiektu Realu, został wstrzymany po tym, jak sąd w Madrycie zawiesił umowę między klubem i miastem, kluczowego partnera w projekcie.

Sąd w Madrycie uznał, że umowa między Realem i miastem, pozwalająca na objęcie modernizacją także terenów wokół stadionu, powinna zostać zawieszona, ponieważ Komisja Europejska zamierza zbadać, czy cała operacja została przeprowadzona legalnie. W grudniu ubiegłego roku KE, przeprowadzając śledztwo w tej sprawie, stwierdziła, że warunki przejęcia przez Real terenów wokół stadionu były "bardzo korzystne".

"Sąd zdecydował o zawieszeniu umowy ze względu na rozpoczynający się proces Komisji Europejskiej w odniesieniu do ewentualnej pomocy państwa udzielonej Realowi Madryt" - napisał w oświadczeniu sąd w stolicy Hiszpanii.

O 30 procent większe dochody

Real, najbogatszy klub na świecie według przychodów, wybrał projekt przygotowany przez GMP Architekten, L35 i Ribas. Szacunkowy koszt modernizacji Santiago Bernabeu to 400 mln euro. Prace projektowe zakładają powiększenie trybun z 85 tys. do ponad 93 tys. miejsc, przebudowę zadaszenia oraz wybudowanie ekskluzywnego hotelu i centrum handlowego. W ten sposób dochody madryckiego klubu miałyby zwiększyć się o 30 procent.

Modernizacja stadionu miałaby zakończyć się w 2017 roku. Nowy obiekt Realu ma posiadać nazwę sponsora.

Więcej o: