Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Transfer Suareza do Barcelony już pewny?

Jak donosi "Daily Mail", w jednym z hiszpańskich sklepów Futbolmania pojawiły się już koszulki Luisa Suareza z numerem "9", który w poprzednim sezonie należał do Alexisa Sancheza.

Według angielskich i hiszpańskich mediów Urugwajczyk jest już coraz bliżej transferu do Barcelony. "Daily Mail" twierdzi, że jedyną rzeczą do dogadania między Barceloną a Liverpoolem pozostała forma zapłaty za zawodnika. Barcelona chciałaby rozłożyć płatność w ratach, a Liverpool oczekuje od razu całej gotówki. Katalończycy wysokość transferu chcieliby też uzależnić od występów i wyników Suareza w nowym klubie.

Sanchez do Anglii

Wraz z transferem Suareza w Barcelonie najprawdopodobniej zabraknie miejsca dla Alexisa Sancheza. Według ostatnich doniesień portalu Goal.com Barcelona zaakceptowała już ofertę Arsenalu Londyn za Chilijczyka. Ma on kosztować Londyńczyków 32 miliony funtów (około 40 mln euro). O negocjacjach między klubami poinformował także brytyjski dziennikarz stacji BBC David Ornstein.

Barcelonie zależy na szybkiej sprzedaży Chilijczyka ze względu na transfer Suareza. Sanchez miał być początkowo włączony w transfer Urugwajczyka i przejść do Liverpoolu, co znacząco miało obniżyć cenę za Suareza. Jak się jednak okazuje, agent Alexisa negocjuje także z Arsenalem i Juventusem. Według doniesień mediów samemu zawodnikowi bardziej podoba się oferta Wengera, który miał osobiście nakłaniać skrzydłowego do transferu.

Koszulki Suareza dostępne w sklepie Futbolmania.Koszulki Suareza dostępne w sklepie Futbolmania. Fot. Daily Mail

Więcej o: