Kolejny sponsor na koszulkach FC Barcelona

Firma Beko, jeden z trzech największych producentów sprzętów AGD w Europie, będzie sponsorować Barcelonę. Jej logo trafi na rękawy piłkarzy.

W poniedziałek klub podpisał z turecką firmą czteroletnią umowę. Władze Barcelony tradycyjnie nie ujawniają szczegółów finansowych, ale można się spodziewać, że w grę wchodzą duże pieniądze. Jak poinformował Javier Faus, wiceprezydent klubu, Beko znajdzie się w gronie tzw. sponsorów premium. A to oznacza, że ważniejsze są tylko Nike i Qatar Airways.

- Choć nie mogę zdradzić liczb, to na pewno to porozumienie będzie bardzo atrakcyjne dla obu stron. Tak samo jak firma Beko, tak i Barcelona ma duże znaczenie w życiu wielu ludzi - przekonuje Mustafa V. Koç, prezes holdingu, do którego należy firma Beko.

Turcy będą mieć prawo do wykorzystywania zdjęć piłkarzy, a ich marka będzie widoczna m.in. w klubowym muzeum i w szatni zawodników. Jednak przede wszystkim logo trafi na lewe rękawki koszulek.

Barcelona przez lata odrzucała tego typu oferty i - w przeciwieństwie do innych klubów - nie sprzedawała miejsca reklamowego na koszulkach. Przez pewien czas piłkarze klubu z Katalonii występowali z logo Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom UNICEF, który za reklamę nie płacił ani centa.

W końcu w 2011 r. klub zmienił politykę. Na koszulki trafiło logo Qatar Fundation, a potem Qatar Airways.

źródło: Okazje.info

Więcej o: