Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Primera Division. "Marca": Messi zapłaci hiszpańskiemu fiskusowi 33 mln euro

W poniedziałek madrycka "Marca" poinformowała, że Leo Messi wpłaci na konto hiszpańskiego urzędu skarbowego 33 mln euro. W czerwcu 2013 roku prokuratura wykryła nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych Argentyńczyka za lata 2007-09 w wysokości 4,1 mln euro.

Poniedziałkowe wydanie "Marki" poinformowało, że Leo Messi wpłaci na konto hiszpańskiego urzędu skarbowego 25 mln euro. Chodzi o uregulowanie wykrytych przez prokuraturę zaległości z lat 2007-09, które wyniosły 4,1 mln euro. Kilka miesięcy temu Argentyńczyk wpłacił już zaległą kwotę wraz z należytą rekompensatą. W sumie 5,2 mln euro. Teraz fiskus domaga się dodatkowych opłat.

Dzięki współpracy piłkarza z urzędem skarbowym, której dowodem jest złożenie dobrowolnej deklaracji uzupełniającej, można podejrzewać, że zostanie nałożona na niego mniejsza grzywna, wynosząca ok. 65 procent niezapłaconej kwoty. Jeśli tak się stanie, as Barcelony będzie musiał uiścić dodatkowo 2,7 miliona euro. Łącznie, razem ze wspomnianymi 25 milionami, czeka go wydatek rzędu niespełna 33 milionów euro.

Więcej o: