Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Primera Division. David Luiz dogadał się z Barceloną

Jak podała ?Agencia News?, obrońca Chelsea i reprezentacji Brazylii David Luiz doszedł do porozumienia w sprawie kontraktu z FC Barceloną. Teraz klub z Katalonii musi się dogadać z Chelsea w sprawie odstępnego.

O transferze Luiza do Barcelony plotkuje się od miesięcy. Katalończycy natychmiast potrzebują wzmocnień na pozycjach defensywnych, zwłaszcza w obliczu odejścia Carlesa Puyola.

Jak podała brazylijska agencja informacyjna "Agencia News", Barcelona doszła do porozumienia z agentem piłkarza w sprawie indywidualnego kontraktu. Luiz miałby podpisać umowę do 2019 roku i za sezon dostawałby 5,5 miliona euro brutto.

Jeśli doniesienia "Agencia News" okażą się prawdziwe, Barcelonę czekają jeszcze negocjacje z Chelsea w sprawie kwoty odstępnego za 27-letniego piłkarza. Katalończycy mogą się spodziewać wydatkou rzędu 25 milionów euro. Sprawę transferu chcą zakończyć przed rozpoczęciem się mundialu w Brazylii (12 czerwca).

Luiz w Chelsea gra od 2011 roku. Do klubu trafił za 25 mln euro z Benfiki. Zagrał do tej pory w 143 meczach, zdobył 12 bramek. Był ważną częścią drużyny, która w 2012 roku wygrała Ligę Mistrzów i rok później triumfowała w Lidze Europejskiej. W tym sezonie stracił miejsce w podstawowym składzie. W wyjściowej jedenastce wychodził w mniej niż połowie spotkań.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Więcej o: