Primera Division. 100 goli i jeden punkt Realu Madryt. Valencia namieszała

Real Madryt zremisował na własnym boisku z Valencią 2:2 w 36. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. ?Królewscy? mają na koncie już sto goli, ale nie mają powodów do radości. Żaden z trzech czołowych zespołów nie wygrał w ten weekend meczu

Barcelona zremisowała u siebie 2:2 z Getafe, Atletico Madryt przegrało na wyjeździe 0:2 z Levante, Real zremisował 2:2 z Valencią. Na dwie kolejki przed końcem sezonu żaden z czołowych zespołów nie chce wygrać ligi.

Spotkanie na Santiago Bernabeu rozkręcało się powoli. "Królewscy" wydawali się przeświadczeni o tym, że nie mogą zgubić punktów. I tak mogło się też wydawać widzom. A jednak: tuż przed przerwą wrzutka z rzutu rożnego minęła kolejnych zawodników i trafiła prosto na głowę stojącego tuż przed bramkarzem Mathieu. Varane dał mu się przepchnąć, piłka wpadła do siatki.

W przerwie Carlo Ancelotti musiał powiedzieć swoim podopiecznym do słuchu, bo sytuacja zrobiła się niewesoła. W 59. min wyrównała maszyna do strzelania goli głową. Sergio Ramos, który wykończył kilka dni temu Bayern Monachium, teraz wykorzystał zagranie głową C. Ronaldo po krosie Di Marii.

Gospodarze nie cieszyli się długo z remisu. Sześć minut później Feghouli potańczył z piłką na prawej stronie. Niezgrabnie, ale nie pozwolił sobie odebrać piłki. Zrezygnowany i zmęczony kopnął ją w pole karne. Nikt nie przeciął jej lotu aż do momentu, gdy w pole karne wbiegł z daleka Parejo. Przyłożył po ziemi, trafił idealnie przy słupku.

Obu bramkarzom nie można było nic zarzucić, szczególnie dobrze bronił jednak golkiper gości. Alves popisał się np. fenomenalną interwencją przy uderzeniu C. Ronaldo z rzutu wolnego w 78. min.

W 92. min bramkarz Valencii był jednak bezradny. Di Maria dośrodkował piłkę z lewej strony, Ronaldo obrócił się plecami do bramki, wystawił piętę i wyrównał w cudowny sposób (zobacz) ! Była to setna bramka madrytczyków w tym sezonie. Barca strzeliła dotąd 99 goli, Atletico ma na koncie zaledwie 75 bramek!

Real rzucił się do ostatniego, szaleńczego ataku, ale musiał zadowolić się punktem. Na dwie kolejki przed końcem sezonu prowadzi Atletico z 88 pkt. Barcelona ma trzy punkty mniej. Real ma dwa punkty mniej od Barcelony i zaległe spotkanie do rozegrania.

Jak to się dalej potoczy? Możliwych wariantów jest mnóstwo. Poczytacie o nich tutaj.

140. Kentucky Derby - wygrał "czarny koń". Zobacz konie pod prysznicem (i nie tylko)!