Puchar Króla. Kibice Realu zadrwili. Wybrali bramkarza Barcelony na piłkarza meczu

Kibice Realu Madryt zadrwili sobie z pokonanych w finale Pucharu Króla rywali. W sondażu telewizyjnej stacji TVE wybrali na gracza meczu bramkarza Barcelony Jose Manuela Pinto, który zawinił przy obu bramkach dla Królewskich. Finał zakończył się wygraną Realu 2:1.

Telewizja TVE przeprowadziła sondaż na najlepszego piłkarza finału Pucharu Króla. Wygrał Pinto, który uzyskał aż 75% głosów. A stało się tak dzięki kibicom Realu, którzy na Twitterze przeprowadzili akcję, aby głosować właśnie na bramkarza Barcelony, który popełnił błąd przy obu straconych bramkach.

Telewizja zdecydowała się ostatecznie zapobiec temu drwiącemu wyborowi fanów i przyznała nagrodę piłkarza meczu Garethowi Bale'owi, który uzyskał 20% głosów.

Triumf Realu

Po dwóch porażkach z Katalończykami w lidze "Królewscy" wygrali finał Pucharu Hiszpanii, mimo iż grali bez kontuzjowanego Cristiano Ronaldo. Drużyna Carlo Ancelottiego zdobyła pierwsze trofeum w tym sezonie, mając szanse jeszcze na dwa: Puchar Europy i mistrzostwo kraju. Nigdy wcześniej potrójnej korony Królewscy nie zdobyli.

Rajd Bale'a

Środowy mecz był pasjonujący. Gareth Bale wykonał wspaniały solowy rajd w 86. min, zdobywając zwycięską bramkę. Trzy minuty później Neymar trafił piłką w słupek.

Nieszczęście Barcy zaczęło się w 10. minucie. Dani Alves stracił piłkę po ataku Isco. Hiszpan popisał się znakomitym podaniem, które rozpoczęło morderczą kontrę. Sekundę później Karim Benzema podał do Angela Di Marii, ten nie zdecydował się na strzał natychmiast, ale dopiero po dryblingu. Jose Pinto dotknął piłki, ale ta wtoczyła się do jego bramki przy lewym słupku.

Barcelonę było stać tylko na jedno trafienie. W 68. minucie bramkę na 1:1 głową strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marc Bartra.