Primera Division. Barcelona ma następcę Valdesa?

Jak przekonuje serwis goal.com FC Barcelona ustaliła już warunki transferu bramkarza Borussii Monchengladbach, Marce-Andre Ter Stegena. Ma on zastąpić odchodzącego latem Victora Valdesa.

Borussia miała przyjąć ofertę oscylującą w okolicach 9-12 milionów euro, w ramach której oba kluby rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie.

Barcelona jest zmuszona szukać nowego bramkarza, gdyż Victor Valdes na koniec sezonu chce opuścić ekipę z Camp Nou. Niemiec ma podpisać z Barceloną kontrakt do 2019 roku.

Dyrektor sportowy Barcelony Andoni Zubizaretta miał w ostatnich miesiącach kilka razy latać do Niemiec w sprawie transferu młodego golkipera. Oficjalnego potwierdzenia co prawda jeszcze nie ma. Ter Stegen ogłosił tylko, że z pewnością nie przedłuży już swojego kontraktu, na mocy którego ma zostać w Borussii do 2015 roku.

Valdes, tłumacząc przyczyny swojego odejścia z Barcelony, wiele mówił o presji, z jaką musiał się zmagać na Camp Nou. - Bronienie bramki tego klubu wiąże się z niebywałym obciążeniem psychicznym. Jestem tu od 20 lat, z czego 12 spędziłem w pierwszej drużynie. Dobrze przemyślałem decyzję i już nie będę jej odwoływał - komentował bramkarz Barcelony.

Więcej o: