Primera Division. Carles Puyol: Po zakończeniu sezonu odchodzę z Barcelony

Na zwołanej we wtorek konferencji prasowej Carles Puyol ogłosił, że po tym sezonie odchodzi z FC Barcelony. - Moja rehabilitacja była o wiele bardziej skomplikowana niż sądziłem i potrzebuję odpoczynku tłumaczył.

Konferencja Puyola trwała niespełna dwie minuty. Zawodnik wygłosił swoje oświadczenie, nie odpowiadał na żadne pytania dziennikarzy.

- Po dwóch operacjach uważam, że będzie mi bardzo ciężko osiągnąć wysoki poziom. Moja rehabilitacja była o wiele bardziej skomplikowana niż sądziłem i potrzebuję odpoczynku - powiedział.

30 czerwca Puyol odejdzie z klubu, mimo że ma umowę ważną jeszcze przez dwa sezony. - Doszliśmy z klubem do porozumienia, że dwa ostatnie lata kontraktu zostaną unieważnione - stwierdził. Puyol powiedział, że jeszcze nie wie, co będzie robił po 30 czerwca tego roku.

35-letni Puyol jest wychowankiem FC Barcelony. W pierwszej drużynie zadebiutował w sezonie 1999-2000, rozegrał 15 sezonów. W 593 meczach zdobył 18 bramek, z Barceloną zdobył 21 trofeów. W reprezentacji Hiszpanii zagrał w 100 meczach.

Na konferencji prasowej oprócz dziennikarzy byli obecni dyrektor sportowy klubu Andoni Zubizarreta, przyjaciel piłkarza Ivan de la Pena, jego agent Ramon Sostres, fizjoterapeuta Juanjo Brau, lekarz Ricard Pruna i koledzy z drużyny: Pinto, Bartra, Tello, Montoya, Afellay, Adriano i Oier.

Więcej o: