Primera Division. Klęska Atletico z Osasuną, strata do lidera rośnie

Osasuna Pampeluna ograła na własnym stadionie Atletico Madryt 3:0. Tym samym goście są na trzecim miejscu w tabeli i do liderującego Realu tracą już trzy punkty.

Osasuna rozstrzygnęła mecz już w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze, którzy przed tym spotkaniem mieli ledwie sześć punktów przewagi nad strefą spadkową, już w szóstej minucie objęli prowadzenie, a potem nie oddawali kontroli nad spotkaniem.

Jako pierwszy do siatki ekipy z Madrytu trafił Cejudo, który wykorzystał podanie Armenterosa z rogu boiska i znajdując sobie mnóstwo miejsca w polu karnym, silnym strzałem wyprowadził Osasunę na prowadzenie.

Drugą bramkę potężnym uderzeniem z dystansu zdobył wspomniany Armenteros.

Wynik spotkania w 42. minucie ustalił Torres, który wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie i nie musiał nawet wyskakiwać do piłki.

Przez resztę spotkania Atletico przeważało i znacznie częściej było przy piłce, ale Osasuna znakomicie grała w defensywie i nie dopuściła do zmiany wyniku.

W kolejnej kolejce dojdzie do derbów Madrytu, w których liderujący w Primera Division Real zmierzy się właśnie z Atletico. Osasuna na wyjeździe zmierzy się z Levante.