Primera Division. Sociedad ograł Barcelonę! Real liderem

Niespodzianka w San Sebastian - po świetnym meczu Real Sociedad pokonał Barcelonę 3:1. Real Madryt ma już nad Katalończykami trzy punkty przewagi. W niedzielę mistrzowie Hiszpanii mogą spaść na trzecie miejsce.

Pokrzepieni zwycięstwem z Manchesterem City barcelończycy nie spodziewali się takiego scenariusza - Real Sociedad zagrał w sobotę kapitalny mecz - Barcelona przez niemal całe spotkanie była zdominowana i mogła przegrać dużo wyżej.

Pierwsza bramka padła w 32. minucie. Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, Canales dośrodkował w kierunku Elustondo, który walczył o piłkę z Songiem. Pomocnik Barcelony nie zdołał się obrócić i skierował piłkę do własnej bramki. Nie minęły cztery minuty, a na tablicy wyników znowu był remis. Barcelona rozegrała świetną akcję na jeden kontakt - piłka wreszcie trafiła do Messiego, który dokładnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Bravo.

Wydawało się, że po zmianie stron Katalończycy zaatakują, grę nadal prowadzili jednak gospodarze. W 54. minucie błąd popełnił Barta, który źle obliczył lot piłki - Vela wyszedł do prostopadłego podania i zagrał wzdłuż pola karnego do Griezmanna. Ten wślizgiem pokonał Valdesa. Cztery minuty później Griezmann podawał - bramkarz Barcelony chciał złapać piłkę, ale wyprzedził go Zurutuza, który tylko musnął futbolówkę, która minęła bramkarza Barcelony i wpadła do siatki!

Martino wprowadził na boisko Fabregasa i Sancheza, ale obrona Realu do końca meczu była skoncentrowana i świetnie ustawiona. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale brakowało skuteczności.

Po zwycięstwie Realu z Elche stołeczny klub jest liderem tabeli i ma nad Barceloną trzy punkty przewagi. Jeśli w niedzielę Atletico wygra na wyjeździe z Osasuną, Katalończycy spadną na trzecie miejsce. Sociedad ma 43 punkty i jest piąty.