Primera Division. Nieprzytomny Perquis odwieziony do szpitala. Wstrząs mózgu i złamana szczęka

Damien Perquis w 51. minucie meczu Betisu z Malagą padł nieprzytomny na murawę po zderzeniu z obrońcą rywali. Na boisko wjechała karetka i zabrała piłkarza do szpitala. Tam 14-krotny reprezentant Polski odzyskał przytomność i okazało się, że ma wstrząs mózgu oraz złamaną szczękę w dwóch miejscach.

Perquis zderzył się głową w walce o piłkę z Fabrice Olingą. Wszystko wyglądało bardzo niebezpiecznie, na boisko musiała wjechać karetka, bo polski piłkarz francuskiego pochodzenia był nieprzytomny.

Lekarze założyli mu usztywniający kołnierz, po czym w karetce odwieźli go do Szpitala Carlosa Haya w Maladze, gdzie odzyskał przytomność. - Nie mamy żadnych informacji, ale opiekują się nim lekarze i możemy tylko mieć nadzieję, że wszystko jest w porządku - powiedział tuż po meczu trener Betisu Pepe Mel.

W nocy oficjalna strona klubowa poinformowała, że Perquis doznał wstrząśnienia mózgu i ma podwójne złamanie szczęki. Zostanie odwieziony do szpitala w Sevilli, gdzie zajmie się nim chirurg szczękowo-twarzowy.

Po zwiezieniu Perquisa z boiska sędzia wznowił mecz. Za reprezentanta Polski wszedł Jose Antonio Caro, a Betis przegrał z Malagą 2:3.

Wielki pechowiec

To nie pierwszy uraz Perquisa, którego można nazwać wielkim pechowcem. W listopadzie 2011 roku doznał kontuzji mięśnia przywodziciela podczas meczu kadry z Włochami. Kilka dni później przeszedł operację przepukliny pachwinowej.

W styczniu ubiegłego roku trafił do szpitala w związku z bólem zęba. Okazało się, że wdarło się zakażenie i miał problemy z zatokami. W szpitalu podano mu wówczas kroplówkę z antybiotykiem. Dwa miesiące później przytrafił mu się kolejny uraz. Tym razem złamał rękę w łokciu. Na Euro podczas meczu z Rosją rywal uszkodził mu nogę pod kolanem. Wdarło się zakażenie i znów musieli interweniować lekarze. Gdyby Perquis zbagatelizował uraz groziłaby mu nawet amputacja.

Pech nie opuszczał Perquisa również w tym roku. Na początku marca musiał skorzystać z pomocy lekarzy po rozcięciu ścięgien ręki rozbitym lustrem. Pod koniec miesiąca ponownie był hospitalizowany z powodu kolki nerkowej.

14 występów w kadrze, jeden gol

Damien Perquis zagrał do tej pory 14 razy w reprezentacji Polski. Choć urodził się we Francji otrzymał polskie obywatelstwo, bo jego babcia jest Polką. Dla biało-czerwonych zdobył jednego gola, w towarzyskim meczu ze Słowacją. Zagrał we wszystkich meczach reprezentacji podczas Euro 2012. Ostatnio wystąpił w towarzyskim spotkaniu z Irlandią. 6 lutego Polska przegrała wówczas 0:2. Później nie otrzymywał powołań od Waldemara Fornalika.

Zobacz całą sytuację w serwisie YouTube

Więcej o: