Primera Division. Szalony mecz na Santiago Bernabeu. Real rozbił Sevillę 7:3

W 11. kolejce Primera Division Real Madryt rozbił na własnym stadionie 7:3 Sevillę. Trzy bramki dla Realu zdobył Cristiano Ronaldo, a po dwie dołożyli Gareth Bale i Karim Benzema.

Wydawało się, że Real Madryt 'zamknął' wynik już w 31. minucie meczu, ponieważ początek spotkania to prawdziwy pokaz sił "Królewskich". Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 13. minucie Gareth Bale, który wykorzystał podanie Benzemy i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. Walijczyk w 27. minucie meczu podwyższył na 2:0. Oddał mocny strzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i wpadła do bramki Sevilli obok bezradnego bramkarza. 5 minut później było 3:0 i wszystko wskazywało na to, że to już koniec spotkania. Rzut karny dla swojej drużyny pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Wtedy jednak wśród zawodników Realu wkradło się rozluźnienie. W ciągu dwóch minut dwa ataki Sevilli okazały się zabójczo skuteczne. W 38. minucie meczu Ivan Rakitić pewnie wykorzystał 11. Chwilę później piękną akcję lewą stroną przeprowadził Vitolo, a Carlos Bacca pokonał Lopeza, zdobywając bramkę kontaktową. Wynik 3:2 do przerwy zapowiadał ekscytującą drugą połowę.

Po przerwie zawodnicy obu ekip zaczęli grać uważniej, ale na kolejne bramki kibice nie musieli długo czekać. W 52. minucie wynik na 4:2 podwyższył Benzema, a osiem minut później kolejną bramkę dla "Królewskich" zdobył Cristiano Ronaldo, po asyście Bale'a. Kiedy wydawało się, że gracze Sevilli nie wstaną już z kolan, wtedy pięknym strzałem z dystansu do bramki Lopeza trafił Ivan Rakitić, zmniejszając prowadzenie gospodarzy na 5:3. Nie był to jednak koniec popisów strzeleckich zawodników Realu Madryt w dzisiejszym spotkaniu. W 72. minucie Cristiano Ronaldo zdobył swoją trzecią bramkę, a chwilę później kolejną dołożył Karim Benzema, podwyższając na 7:3.

Rewelacyjne zawody rozegrało dziś ofensywne trio z Madrytu - Gareth Bale, Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. Sevilla dzielnie walczyła w pierwszej połowie, ale w drugiej była już bezradna. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem graczy Realu Madryt, którzy wyraźnie wyżyli się na Sevilli za przegraną w El Clasico.