Primera Division. Real Madryt ratuje zwycięstwo w końcówce

W meczu 8. kolejki Primera Division po bardzo emocjonującym spotkaniu Levante przegrało u siebie z Realem Madryt 2:3, mimo iż do 90. minuty prowadziło 2:1.

W pierwszej połowie spotkania działo się niewiele. Strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie, gdy po szybkim kontrataku gospodarze wyszli na prowadzenie. Diego Lopeza pokonał Baba Diawara. Levante cieszyło się z prowadzenia zaledwie 4 minuty, gdyż po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał Sergio Ramos.

Niespodziewanie w 86. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie, tym razem za sprawą Nabila El Zhara. "Królewscy" jednak nie złożyli broni i do końca walczyli o jakiekolwiek punkty. Ich upór został nagrodzony. W 90. minucie wyrównał wprowadzony wcześniej Alvaro Morata, a już w doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo swoim strzałem przesądził o tym, że trzy punkty powędrowały na Santiago Bernabeu.

Real obecnie traci dwa punkty do Barcelony oraz Atletico Madryt, lecz ma o jeden mecz rozegrany więcej. Levante zgromadziło 10 oczek - dla walenckiego klubu była to dopiero druga porażka w tym sezonie.