Primera Division. Ostatnia bramka Raula dla Realu [WIDEO]

Real Madryt wywalczył Trofeo Santiago Bernabeu, pokonując Al-Sadd 5:0. Spotkanie było pożegnaniem byłego supersnajpera ?Królewskich? Raula, który gra obecnie w drużynie z Kataru.

Raul w swoim pożegnalnym meczu zagrał w obu drużynach. W pierwszej połowie założył koszulkę Realu i w 23. minucie wpisał się na listę strzelców. Zdobywca ponad 300 goli dla "Królewskich" otrzymał świetne długie podanie od Angela Di Marii i po przyjęciu piłki kropnął z powietrza nie do obrony.

Kilka minut później owacyjnie przyjęty na Santiago Bernabeu napastnik mógł strzelić drugą bramkę, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. A kiedy sędzia zagwizdał na przerwę, Raul przekazał swoją koszulkę z numerem siódmym Cristiano Ronaldo. Na drugą odsłonę wyszedł już w barwach swojego obecnego zespołu.

Druga połowa była już popisem tylko jednej drużyny. W sumie "Królewscy" strzelili w niej aż cztery gole. Najpierw do siatki trafił Isco, po chwili wynik na 3:0 podwyższył z rzutu karnego Karim Benzema, a w końcówce spotkania jeszcze dwie bramki strzelił Jesse.

W sumie Raul we wszystkich oficjalnych meczach w barwach "Królewskich" zdobył 323 bramki. Jest najlepszym snajperem Realu wszech czasów. Pobił rekord legendarnego Alfredo di Stefano, który trafił do siatki 307 razy.