El Clasico. Rekord Cristiano Ronaldo

Ciristiano Ronaldo jest pierwszym piłkarzem, który strzelał gole w sześciu kolejnych meczach na Camp Nou. We wtorkowym spotkaniu półfinałowym w Pucharze Króla z Barceloną Portugalczyk zdobył dwie bramki, a jego zespół zwyciężył 3:1 i awansował do finału rozgrywek.

We wtorek Ronaldo w 13. minucie wykorzystał rzut karny po tym, jak faulował go w "16" Gerard Pique. W drugiej połowie Portugalczyk wykończył kontrę Angela Di Marii. Dzięki tym trafieniom Ronaldo ustanowił nowy rekord - trafiał na Camp Nou w sześciu ostatnich spotkaniach (zdobył osiem bramek).

Jego seria zaczęła się w poprzednim Superpucharze Hiszpanii, gdy zdobył bramkę w przegranym przez Real 2:3 meczu. Później trafiał w pięciu kolejnych spotkaniach na Camp Nou. W El Clasico na obcym stadionie nikt w tylu meczach z rzędu goli nie trafiał - licznik Lionela Messiego zatrzymał się na pięciu spotkaniach.

Odkąd Ronaldo przeszedł do Realu, zagrał w 19. meczach z Barceloną, w których zdobył 12 bramek (trzy na własnym stadionie).

Real pokona Barcelonę 3:1, w dwumeczu wygrał 4:2 i awansował do finału Pucharu Króla, w którym zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Atletico - Sevilla (w pierwszym meczu było 2:1).