Złota Piłka dla Ronaldo? Figo nie ma wątpliwości. "Należy mu się"

Luis Figo, legenda Realu Madryt i reprezentacji Portugalii, przekonuje, że to Cristiano Ronaldo zasłużył w tym roku na Złotą Piłkę. Według Figo wygrana kogokolwiek innego byłaby sporym zaskoczeniem. Konkurentami gwiazdy Realu są piłkarze FC Barcelony, Lionel Messi i Andres Iniesta

Kto zdobędzie złotą piłkę, Ronaldo czy Messi? Podyskutuj na naszym Facebooku! ?

- Nie ma nikogo ani niczego, co może go zatrzymać zarówno na boisku, jak i w wyścigu po tę nagrodę - przekonuje na łamach "El Mundo Deportivo" były skrzydłowy między innymi Realu Madryt i FC Barcelony. 40-latek podkreśla, że jego zdaniem w mijającym roku nikt nie grał tak imponująco zarówno dla klubu, jak i reprezentacji, i inni kandydaci nie mają co marzyć o zdobyciu tego trofeum. Pewność rodaka Ronaldo co do tego komu należy się ta nagroda jest tym bardziej zaskakująca, że Messi niedawno pobił rekord Gerda Mullera zdobytych bramek w jednym roku kalendarzowym, a Andresowi Inieście udało się z reprezentacją Hiszpanii zdobyć mistrzostwo Europy.

- Każdego roku Ronaldo jest wymieniany w gronie faworytów, ale teraz ciężko mi znaleźć kogoś lepszego. Z Realem zdobył mistrzostwo Hiszpanii, na Euro doprowadził reprezentację Portugalii aż do półfinału, to musi imponować - twierdzi Figo. Były skrzydłowy w 2000 roku sam zdobył Złotą Piłkę.

- To był jeden z najważniejszych momentów w mojej karierze. Na świecie jest wielu wspaniałych zawodników, ale tylko niektórzy mogą pomarzyć o zdobyciu tego trofeum. Trzeba jednak podkreślić, że konkurencja jest ogromna, więc zarówno wtedy, jak i teraz zdobycie Złotej Piłki to ogromne wyróżnienie - komentuje.

Złota Piłka to nagroda dla najlepszego piłkarza w danym roku kalendarzowym. W 2010 roku powstała z połączenia plebiscytów "France Football" oraz FIFA na piłkarza roku. Tegoroczna nagroda zostanie wręczona 7 stycznia w Zurychu.

Komu należy się Złota Piłka? Podyskutuj w komentarzach!

Więcej o: