Primera Division. Cristiano Bolt, czyli jak szybko biega Ronaldo?

Czy możliwe jest, żeby Cristiano Ronaldo biegał tylko odrobinę wolniej od najszybszych sprinterów świata, w tym Usaina Bolta? Hiszpańskie media i kibice starają się wyliczyć, jak szybko portugalski snajper Realu Madryt przemieścił się od swojej bramki do pola karnego rywali w sobotnich, wygranych 2:0 derbach z Atletico

Zobacz bramki z Real - Atletico na Z Czuba.tv

Cristiano Ronaldo był głównym aktorem wygranego przez "Królewskich" sobotniego meczu. Portugalczyk strzelił gola i zaliczył asystę przy trafieniu Mesuta Oezila. Miał też szansę na strzelenie drugiej bramki, ale w końcówce spotkania trafił w słupek.

Właśnie ta sytuacja ekscytuje kibiców w Hiszpanii najbardziej. Ronaldo, żeby znaleźć się w sytuacji strzeleckiej, przebiegł sprintem niemal całe boisko. Pędził jak szalony, więc kibice i hiszpańskie media postanowili wyliczyć, w jakim czasie i ile metrów pokonał, zanim uderzył piłkę. Z obliczeń wynika, że przebiegł 96 metrów w 10 sekund!

 

Wynik trzeba przyznać - znakomity. Szczególnie że to była już 78. minuta meczu. Rekord świata na 100 metrów należący do Usaina Bolta wynosi 9,58 s.

Więcej o: