Primera Division. Cztery bramki Barcelony z Mallorką. Messi pobił rekord

Barcelona nadal nie traci punktów w Primera Division - w niedzielę podopieczni Tito Vilanovy pokonali na wyjeździe Mallorkę 4:2. Dwie bramki dla Dumy Katalonii zdobył Leo Messi, dla którego był to 76. gol w tym roku. Tym samym Argentyńczyk pobił rekord słynnego Pelego.

Barcelona wygrała z Mallorką. Gole na ZCzuba.tv

Katalończycy kontrolowali mecz od początku - wynik otworzył w 28. minucie Xavi, który ładnym uderzeniem z rzutu wolnego nie dał szans Aouate. Tuż przed końcem pierwszej połowy Barcelona strzeliła dwie bramki - najpierw na 2:0 podwyższył Messi, minutę później ładnym strzałem zza pola karnego gospodarzy dobił Tello.

Wydawało się, że Mallorca nie ma prawa się podnieść, gościom zdarzył się jednak moment dekoncentracji. W 55. minucie po błędzie obrony kontaktową bramkę zdobył Pereira. Za chwilę Katalończycy przecierali oczy ze zdziwienia - Busquets bezsensownie w polu karnym zagrał piłkę ręką, a Casadesus pewnie wykorzystał jedenastkę.

Gospodarze złapali wiatr w żagle, ale ich zapał szybko ostudził Messi. Argentyńczyk po podaniu Sancheza potężnie huknął pod poprzeczkę i ustalił wynik meczu na 4:2. To trafienie pozwoliło Messiemu na pobicie kolejnego rekordu - słynny Brazylijczyk Pele w 1959 roku zdobył 75 bramek. Dla 25-latka było to 76. trafienie (64 gole dla Barcelony i 12 dla Argentyny). Najwięcej bramek w jednym roku zdobył w 1972 roku Gerd Mueller, który trafił do siatki 85 razy.

Po 11. kolejkach Barcelona zgromadziła już 31 punktów i pewnie przewodzi w tabeli.