Primera Division. Real Madryt rozgromił Mallorkę 5:0

W spotkaniu 9. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt rozgromił na wyjeździe Real Mallorca 5:0. Bohaterem meczu był Gonzalo Higuain, który strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Cristiano Ronaldo również zdobył dwie bramki, ale miał jedną asystę mniej

Zobacz bramki Realu na Zczuba.tv

Nie było to porywające spotkanie. Mallorca próbowała atakować, ale robiła to bardzo nieudolnie. A Real wyczekiwał i punktował ją jak wytrawny bokser żółtodzioba. W efekcie doszło do pogromu.

Najlepiej zaprezentował się Gonzalo Higuain walczący o miejsce w składzie z Karimem Benzemą. Argentyńczyk strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Obie przy golach Cristiano Ronaldo.

Do siatki Higuain trafił w 8. i 70. minucie. Za każdym razem po błędach obrony i dobrych prostopadłych podaniach od kolegów. Za pierwszym razem od Angelo Di Marii, za drugim od Ronaldo.

Portugalczykowi podawał w 22. i 73. minucie. Ronaldo najpierw uderzył w długi róg przy słupku, a w drugiej sytuacji w pełnym biegu po ziemi. Przy tej drugiej bramce Higuain szczególnie popisał się swoimi umiejętnościami. Zagrał z pierwszej piłki na pamięć. Idealnie w tempo.

Dzieła zniszczenia dokonał Jose Callejon po podaniu Mesuta Oezila, który również jak Higuain zakończył mecz z dwiema asystami. Mallorca miała chwilę wcześniej szansę na zdobycie honorowej bramki, ale sędzia nie zauważył ręki Alvaro Moraty w polu karnym.

Co ciekawe, takim samym wynikiem zakończyło się wczorajsze, również wyjazdowe, spotkanie Barcelony z Rayo Vallecano. Do "Dumy Katalonii" "Królewscy" wciąż tracą osiem punktów. W klasyfikacji strzelców prowadzi z trzynastoma trafieniami Lionel Messi przed Ronaldo, który ma dwie bramki mniej. Trzeci jest autor dziesięciu goli Radamel Falcao z Atletico Madryt, a czwarty Higuain (6 trafień).