Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Abidal: Ból i cierpienie warte gry w Barcelonie

Francuski obrońca Barcelony Eric Abidal wrócił niedawno do treningów z piłką. Jak przyznaje w rozmowie ze stacją TV3, ostatnie miesiące były dla niego niezwykle ciężkie. Jeszcze w kwietniu zawodnik Barcelony przeszedł operację przeszczepu wątroby.

Ponad rok temu u reprezentanta Francji wykryto guza. Abidal od razu poddał się operacji, ale dwanaście miesięcy później nastąpił nawrót choroby i zawodnik musiał poddać się przeszczepowi. Dawcą był jego kuzyn.

Przed dwoma tygodniami zawodnik wrócił do treningów z piłką. Cały czas ma jednak spore zaległości kondycyjne. - Fizycznie strasznie cierpię, ale tego potrzebuję. Żeby znów mieć dobrą wytrzymałość i wrócić do poziomu jaki prezentowałem wcześniej muszę być silny mentalnie - powiedział Abidal.

Obecnie piłkarz pod opieką specjalistów przygotowuje się do powrotu na boisku w klubowym ośrodku Barcelony w Pirenejach. Jego poczynania kontroluje psycholog i fizjolog Katalończyków - Juanjo Brau. - Muszę podążać za radami Emili (Ricardo - przyp.red) i pracować z Juanjo, żeby odpowiednio dawkować obciążenia - powiedział Abidal, który sam przyznaje, że musi być ostrożny, aby nie przeciążać swojego organizmu.

Więcej o: