Primera Division. Pierwsze zwycięstwo Realu Madryt

Real Madryt odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie Primera Division. W meczu 3. kolejki drużyna Jose Mourinho pokonała Granadę 3:0 po dwóch golach Cristiano Ronaldo i jednym trafieniu Gonzalo Higuaina

Zobacz bramki Realu na Zczuba.tv

W pierwszym składzie "Królewskich" zadebiutował Luka Modrić. Chorwat do 30 minuty grał kapitalnie. Każde jego dotknięcie piłki kończyło się groźną akcją Realu. Koledzy jednak często nie nadążali za jego pomysłami lub źle przyjmowali piłkę, gdy otrzymywali dobre prostopadłe podanie.

Świetnych okazji nie wykorzystali m.in. Karim Benzema i Cristiano Ronaldo.

Później Modrić jednak nieco przygasł i w 58. minucie zmienił go Mesut Oezil. Losy spotkania w tym momencie były już jednak przesądzone. Real prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Ronaldo.

Pierwszego gola Portugalczyk zdobył w 26. minucie. Po podaniu Callejona, Ronaldo uderzył z ostrego kąta, a piłka przeleciała między nogami bramkarza Granady. Tono popełnił w tej sytuacji dość poważny błąd, bo strzał był lekki.

W 54. minucie - przy drugiej bramce - golkiper gości też się specjalnie nie popisał. Ronaldo strzelał znów niezbyt mocno po kapitalnym zagraniu "fałszem" Angela Di Marii. Bramkarz próbował złapać piłkę, ale niefortunnie ją odbił. Futbolówka spadła jeszcze raz pod nogi Portugalczyka, który w drugiej próbie spokojnie umieścił ją w siatce.

W 60. minucie właściwie było już po meczu. Czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał Gomez. Grająca w dziesiątkę Granada nie potrafiła stworzyć sobie żadnej okazji.

Humory Realu nieco popsuł jednak uraz Ronaldo. Portugalczyk po jednym ze starć zszedł z boiska kulejąc i z grymasem na twarzy. Narzekał na ból w mięśniu uda lewej nogi.

Po meczu został zapytany przez dziennikarzy jak się czuje i czemu nie cieszył się z bramek. - Nie potrafię okazywać radości, gdy jestem smutny. Powód? Raczej zawodowe sprawy, na pewno nie osobiste, ale nie chcę tego szerzej komentować. Mam za to nadzieję, że mój uraz nie okaże się zbyt poważny, bo chciałbym zagrać w najbliższych meczach reprezentacji - odpowiedział.

Gwiazdora "Królewskich" zmienił Gonzalo Higuain, który krótko po wejściu ustalił wynik spotkania dostawiając nogę po wspaniałym podaniu Karima Benzemy. Powtórki pokazały jednak, że gol nie powinien zostać uznany, bo obaj zawodnicy byli na spalonym.

To było pierwsze ligowe zwycięstwo Realu w tym sezonie. Po trzech spotkaniach Real ma na swoim koncie cztery punkty.