Superpuchar Hiszpanii. Vilanova: jestem dumny z zespołu

Pierwsza połowa nam nie wyszła, druga była jedną z moich najdumniejszych chwil z zespołem - powiedział po meczu o Superpuchar Hiszpanii trener Barcelony Tito Villanova. Jego zespół przegrał na Santiago Bernabeu 1:2, trofeum zdobyli ?Królewscy?.

W pierwszym spotkaniu Real przegrał z Barceloną 2:3, w drugim meczu Gonzalo Higuain zmarnował mnóstwo stuprocentowych okazji, ale Superpuchar i tak powędrował do piłkarzy Mourinho. Po świetnej pierwszej połowie, w której padły wszystkie bramki "Królewscy" wygrali u siebie 2:1.

Czytaj relację z meczu Real - Barcelona.

Mimo wszystko trener Barcelony był po meczu zadowolony ze swoich podopiecznych. Przyznał nawet, że to jeden z "najdumniejszych momentów z drużyną". - W drugiej połowie grając w dziesiątkę (w pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzał Adriano - red.) kontrolowaliśmy mecz i stworzyliśmy sobie pięć czystych szans strzeleckich. Nie poddawaliśmy się - broniliśmy się także w osłabieniu. Przez całą drugą połowę graliśmy swoją piłkę - wyjaśnił Vilanova.

- Chciałbym pogratulować Mourinho zdobycia Superpucharu Hiszpanii - dodał nowy szkoleniowiec "Dumy Katalonii".

Vilanova tłumaczył także nieobecność w składzie Daniego Alvesa. - Było potencjalne ryzyko kontuzji, nie chcę urazić przeciwników, ale nie chcieliśmy ryzykować w takim meczu, na początku sezonu.

Środowe El Clasico było 221 pojedynkiem między Realem, a Barceloną. Po meczu na Santiago Bernabeu "Królewscy" wysunęli się na prowadzenie w liczbie zwycięstw - mają na koncie 88 triumfów, przy 87 Barcelony.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?