"Valdes dał życie Realowi", "Iniesta rozświetlił El Clasico". Prasa w Hiszpanii po meczu o Superpuchar

Po pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii pomiędzy Realem a Barceloną media w Hiszpanii koncentrują się przede wszystkim na koszmarnym błędzie Victora Valdesa z końcówki spotkania, który kosztował Barcelonę gola. Gol ten zaś, dał Realowi sporo nadziei przed rewanżem na Santiago Bernabeu.

"Valdes dał życie Realowi" - to sformułowanie pojawia się w, zgodnych jak rzadko, Marce i Asie - dwóch największych hiszpańskich dziennikach sportowych.Marca pisze, że pierwsze El Clasico w sezonie było prawdziwą karuzelą, która była w stanie wszystkich uszczęśliwić, rozwścieczyć, albo jedno i drugie. Na łamach Marki Valdesa, który fatalnie zawalił przy golu Di Marii na 2:3, w obronę bierze sam Tito Vilanova:

- Taki jest futbol. Jednego dnia mylisz się ty, następnego twój rywal. Nie można jednak grać dobrej piłki, jeśli nie zaczyna się od bramkarza.

As również podkreśla niechlubną rolę Valdesa, przez którego wynik dwumeczu o Superpuchar wciąż jest sprawą otwartą. Gol na 4:1 przesądziłby sprawę, ale niewykorzystana szansa Barcy i kontra Realu zakończona golem po błędzie Valdesa pozwala Realowi zachować nadzieję.

"Barcelona nie umiała wykończyć Realu" - czytamy w El Mundo Deportivo. Podopieczni Jose Mourinho opuszczają stolicę Katalonii po "słodkiej porażce". Barca zaprezentowała się lepiej, ale Królewscy będą w rewanżu napędzani myślą o golu Di Marii z końcówki spotkania na Camp Nou.

Dziennik El Pais zwraca przede wszystkim uwagę na maestrię Iniesty, który dał Barcelonie karnego (wykonanego przez Messiego) i pięknie asystował przy golu Xaviego. El Pais ironizuje, że Messi nie skorzystał z trzeciego podarunku Iniesty i zamiast bramki na 4:1 Victor Valdes "podarował" swoim przyjaciołom gola na 2:3 dla Realu.