Barcelona bliżej Superpucharu Hiszpanii

W pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii Barcelona wygrała z Realem Madryt 3:2 i jest w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem w środę 29 sierpnia w Madrycie.

Zobacz bramki z El Clasico na Z Czuba.tv

Barcelona dominowała od samego początku. W pierwszej połowie była zdecydowanie dłużej przy piłce (momentami aż 80 procent do 20), ale swojej przewagi nie potrafiła potwierdzić bramkami. Po przerwie nadal prowadzili gospodarze, ale to Real pierwszy zdobył bramkę. W 55. minucie po rzucie rożnym bitym przez Oezila piłkę głową do siatki skierował Cristiano Ronaldo. Był to jego czwarty z rzędu gol na Camp Nou.

Barcelona odpowiedziała niemal natychmiast. Pedro kapitalnie opanował prostopadłe podanie od Mascherano i bez zastanowienia uderzył obok Casillasa.

Od 70. minuty Barcelona prowadziła 2:1. W polu karnym faulowany przez Sergio Ramosa był Andres Iniesta, a jedenastkę na bramkę zamienił Leo Messi. Osiem minut później Barcelona prowadziła 3:1. Wspaniała akcja Iniesty, który przedryblował rywala i oddał piłkę do wychodzącego sam na sam z Casillasem Xaviego, który uderzył obok bramkarza Realu.

Pięć minut przed końcem fatalny błąd popełnił Victor Valdes. Bramkarz Barcelony próbował dryblować w polu karnym zamiast odegrać do Adriano, od razu doskoczył do niego Angel di Maria, zabrał mu piłkę i wpakował ją do pustej bramki.

Barcelona wygrała 3:2 i jest w nieco lepszej sytuacji przed przyszłotygodniowym rewanżem. Decydujący mecz o Superpuchar Hiszpanii w środę 29 sierpnia o godz. 22.30. Relacja na żywo w Sport.pl.