Primera Division. Demonstracja siły Barcelony na początek ligi. Wielki powrót Davida Villi

FC Barcelona rozpoczęła rozgrywki Primera Division w imponującym stylu. Rozgromiła Real Sociedad aż 5:1, a gola strzelił powracjący po ośmiomiesięcznej przerwie David Villa.

Strzelanie rozpoczęło się już w 4. minucie od gola Puyola. Goście odpowiedzieli szybko strzałem Castro w 9. minucie, ale potem rozpoczął się festiwal strzeleciki Barcelony. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie do siatki trafił Messi i raz Pedro, a w drugiej połowie, w 84. minucie spotkania David Villi dostał świetną piłkę od Iniesty i wykończył akcję pięknym strzałem na 5:1.

Barcelona kontrolowała przebieg meczu i zademonstrowała świetną formę na początku rozgrywek, wysyłając jednoznaczny komunikat w stronę panującego mistrza Hiszpanii - Realu Madryt, który tylko zremisował z Valencią. Świetne spotkanie rozegrał Tello, który asystował przy bramce Messiego. Zespół z Katalonii z trzema punktami na koncie i bilansem bramkowym 5-1 został oczywiście liderem tabeli ligi hiszpańskiej.