Primera Division. Dudka: Levante złożyło mi najlepszą ofertę

- Wybrałem Levante, bo złożyli mi najlepszą ofertę. Interesowały się mną także kluby z Rosji i Turcji, ale wierzę, że tu mogę grać lepiej - powiedział oficjalnej stronie Levante Dariusz Dudka.

Dudka ostatnio występował we francuskim AJ Auxerre, które w poprzednim sezonie spadło do drugiej ligi. Przed mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie, pomocnik deklarował, że najchętniej przeniósłby się do Bundesligi. Poszukiwania nowego pracodawcy przeciągały się jednak i były zawodnik m.in. Amiki Wronki i Wisły Kraków zdecydował się przyjąć ofertę Levante UD, które w poprzednim sezonie zajęło szóste miejsce w Primera Division.

- Wybrałem Levante, bo złożyli mi najlepszą ofertę. Interesowały się mną także kluby z Rosji i Turcji, ale wierzę, że tu mogę grać lepiej - tłumaczył w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

- Jeśli ktoś mnie nie zna, to mogę powiedzieć, że jestem 65-krotnym reprezentantem Polski, zagrałem w dwóch meczach kadry na Euro 2012 z Rosją i Czechami - przedstawił się Dudka. Z obecnego składu Levante zna obrońcę Davida Navarro, którym interesowało się poprzedniego lata Auxerre.

Dudka w piątek przyleciał do Valencii, przeszedł testy medyczne.

Więcej o: